Ceny tabletek antykoncepcyjnych.

Tabletki antykoncepcyjne są dziś jedną z najbardziej popularnych metod zapobiegania ciąży. Jak wiadomo, występuje bardzo wiele różnorodnych preparatów antykoncepcyjnych, których ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset. W przypadków tabletek antykoncepcyjnych te ceny oscylują zwykle w granicach około 40, 60 zł za opakowanie. Poszczególne rodzaje z wymienionych tabletek niekoniecznie muszą być dostępne w każdej aptece. Tabletek antykoncepcyjnych nie można stosować podczas ciąży i w okresie karmienia piersią.

Diane-35 to antykoncepcja dla osób początkujących, opakowanie zawiera 21 tabletek powlekanych, jest dostępne wyłącznie na receptę, a jej cena to około 30, 40 zł. Diane hamuje owulację, powoduje zmianę wydzieliny szyjki macicy oraz łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Dodatkową zaletą preparatu jest zmniejszenie trądziku czy nadmiernego przetłuszczania się włosów i skóry.

Novynette to jeden z najpopularniejszych środków antykoncepcyjnych stosowanych przez Polki. Opakowanie zawiera 21 tabletek powlekanych, jest dostępne wyłącznie na receptę i kosztuje 25 – 35 zł. Noyvnette zagęszcza śluz tworząc barierę dla plemników migrujących w kierunku jamy macicy. Ponadto preparat ten reguluje cykl miesiączkowy, zmniejsza obfitość krwawień, a także dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym.

Yasminelle występuje pod postacią 21 tabletek powlekanych, dostępnych wyłącznie na receptę, których cena oscyluje wokół 40-50 zł za opakowanie. Podobnie jak w przypadku pozostałych preparatów dwuskładnikowych lek ten hamuje owulację oraz zmienia wydzielinę szyjki macicy. Dodatkowo łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz zmniejsza obfitość krwawienia.

Cilest również występuje pod postacią 21 tabletek, które kosztują około 40 zł i są dostępne wyłącznie na receptę. Preparat posiada podobne działanie i zalety jak środki opisane wyżej.

Harmonet to kolejny doustny preparat antykoncepcyjny występujący pod postacią 21 tabletek, wydawany wyłącznie z polecenia lekarza, a jego cena oscyluje wokół 40 zł za opakowanie. Jego sposób działania i zalety są tożsame z zaletami pozostałych, opisanych wyżej środków.